انفجار خودروی ارتش مصر در سیناء-اموزش الکترونیکی

به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری فارس، ظهر امروز یکشنبه بر اثر انفجار یک خودروی ارتش مصر در شمال شهر شیخ زوید واقع در استان شمال سیناء، دست‌کم یک نظامی کشته و چهار نفر نیز زخمی شدند.

وبگاه «العربی الجدید» به نقل از منابع محلی گزارش داد که گروه «ولایت سیناء» شاخه داعش در شمال سیناء، به نیروهای ارتش مصر در شمال شیخ زوید حمله کرد که در نتیجه آن یک خودرو و یک بولدوزر نظامی هدف قرار گرفت.

به دنبال وقوع این انفجار، ده‌ها خودروی نظامی از اردوگاه الزهور به مکان انفجار منتقل شد تا خودروهای منهدم شده را از مکان انفجار تخلیه کرده و با حمله بعدی عناصر مسلح مقابله کنند.

برخی منابع پزشکی در بیمارستان نظامی العریش نیز گزارش دادند که جسد یک نظامی را به همراه چهار زخمی دیگر به این بیمارستان منتقل کردند.

این حمله پس از آن رخ داد که روز شنبه (دیروز) هواپیماهای جنگی مصر چند روستا در شهر شیخ زوید را بمباران کردند.

در چند روز گذشته، تعدادی از شهرهای استان شمال سیناء شاهد حملاتی از سوی گروه «ولایت سیناء» بود که به کشته و زخمی شدن تعدادی از نیروهای ارتش و پلیس منجر شد.

ارتش مصر از چند سال پیش اجرای عملیات نظامی گسترده در استان شمال سیناء با هدف نابودی گروه‌های تروریستی در این منطقه را آغاز کرده است اما این گروه‌ها همچنان به عملیات‌های خود علیه ارتش و پلیس مصر ادامه می‌دهند.

از سوی دیگر «عبدالفتاح السیسی» رئیس‌جمهور مصر تأکید کرد که مصر با اجرای عملیات‌های امنیتی در سیناء، توانسته زیرساخت‌های گروه‌های تروریستی را نابود کند.

وی اشاره کرد که نیروهای پلیس و نیروهای مسلح مصر موفق شدند از این کشور و کرامت آن حمایت کنند.

انتهای پیام/ص

افزودن یک دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *