حساسیت بسیج نسبت به انقلابی و غیر انقلابی بودن افراد-اموزش الکترونیکی

به گزارش خبرگزاری فارس در مهریز، علی اصغر سلمانی ساعاتی پیش در نشست خبری با اعضای بسیج رسانه شهرستان مهریز گفت: بسیج یکی از ظرفیت های بزرگ کشور است که در زمینه های مختلف و در حوادث و بحران ها با کار جهادی و عام المنفعه در راستای رفع محرومیت ها و پیشرفت جامعه خدمت می کند.

فرمانده ناحیه مقاومت بسیج سپاه شهرستان مهریز با بیان اینکه در مبحث بسیج، سیاسی بازی و جانبداری از جناح های مختلف وجود ندارد تصریح کرد: بسیج وابسته به چپ و راست یا اصولگرا و اصلاح طلب نیست و وارد این حوزه ها نمی شود؛ اما به انقلابی و غیرانقلابی بودن جناح ها و افراد حساسیت دارد.

در ادامه رئیس بسیج رسانه استان یزد خاطرنشان کرد: در عصر ارتباطات و فناوری و اطلاعات، قدرت با رسانه ها است و در واقع، جان مایه ارتباطات، رسانه ها هستند که نقش آفرینی کرده و جامعه را مدیریت می کنند، دولتی را ساقط و دولت دیگری را مشروعیت می بخشند. امروزه هیچ جامعه ای نمی تواند بدون رسانه پیشرفت و رشد کند. در نظام مقدس جمهوری اسلامی نیز رسانه ها موجب حرکت انقلاب می شوند.

مصطفی گل محمدی نیز تأکید کرد: دعوای احزاب سیاسی مانند دعوای دو دشمن خارج از نظام نیست؛ بلکه احزاب سیاسی برادرانه در کنار یکدیگر فعالیت می کنند و از دید بسیج همه رسانه ها محترم هستند و حزبی بر حزب دیگر برتری ندارد؛ اما فتنه گری و حرکت موذیانه علیه انقلاب و نظام مقدس جمهوری اسلامی مسئله ای است که نمی توان از آن به سادگی گذشت. اگر رسانه ای پیرو انقلاب و نظام نیست و با آرمان های انقلاب کاری ندارد، علیه آن نیز قلم به دست نگیرد.

وی با اشاره به توصیه های رهبر معظم انقلاب درخصوص عرصه خبر و رسانه افزود: نقد و نظارت منصفانه، تبادل آراء و ایجاد افکار نو و جدیدی که موجب انحراف جامعه نمی شود و مطالبه و پیگیری مشکلات مردم از عمده ترین وظایف خبرنگاران از دید رهبر معظم انقلاب است. هدف بسیج رسانه در جامعه، همگرایی خبرنگاران و رسانه ها است؛ زیرا دودستگی و انشقاق بین رسانه های مختلف به نظام آسیب می زند.

گل محمدی همچنین تصریح کرد: در نظام جمهوری اسلامی، افراد، تراز انقلاب نیستند بلکه افراد با انقلاب اسلامی سنجیده می شوند و این انقلاب با وجود توطئه های بیشمار، از راه خود منحرف نشده است؛ بلکه این افراد و شخصیت ها هستند که دچار انحراف شده اند.

این مسئول با بیان اینکه کار تشکیلاتی به نتیجه مطلوب می رسد اظهار داشت: کار تشکیلاتی حتی با نیروی کم می تواند یک سازمان و گفتمان را پایدار کند. برای یک نظام فکری و تاثیرگزاری بر روی جامعه کار تشکیلاتی کمک شایانی می کند.

وی همچنین با اشاره به اینکه بسیج رسانه باید جریان انقلابی در شهرستان باشد ادامه داد: بسیج رسانه باید ملجأ و روزنه نفوذ دشمن را شناسایی کند و مردم را از دنباله روی آن برحذر دارد؛ زیرا دشمن، مردم را از عینیت گرایی دور می کند و آن ها را تشویق می کند تا در حوادث مختلف موج سواری کنند و با دسیسه های دشمن دست به هر کاری بزنند. بسیج رسانه سرمایه انقلاب اسلامی است و باید موجب بصیرت افزایی مردم جامعه شود.

رئیس بسیج رسانه استان یزد همچنین به خبرنگاران و اعضای بسیج رسانه شهرستان مهریز توصیه کرد: کسی که مورد محبت و لطف همگان است و همه او را قبول دارند فردی منافق است. انسان سالم دشمن و بدخواه دارد و خبرنگاران باید سعه صدر و انسان جامع الاطرافی باشند و در برابر ناملایمات در این عرصه، صبر پیشه کنند.

انتهای پیام /90028

افزودن یک دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *