حسینی: «حافظی» قلب تعلیم و تربیت بود-اموزش الکترونیکی

به گزارش خبرنگار آموزش و پرورش خبرگزاری فارس، سیدجواد حسینی سرپرست جدید وزارت آموزش و پرورش در مراسم تشییع پیکر محمدرضا حافظی بزرگ‌مرد مدرسه‌ساز ایران ضمن عرض تسلیت به دست‌اندرکاران، دانش‌آموزان، خیرین، اولیا، صاحبنظران و همه علاقه‌مندان توسعه عرصه تعلیم و تربیت، اظهار کرد: امروز یکی از انسان‌های خیر در امر مدرسه‌سازی را از دست دادیم. 

سرپرست جدید وزارت آموزش و پرورش، افزود: بنده 20 سالی بود که مرحوم حافظی را می‌شناختم و هر روز خصلتی جدید و نیکو از او می‌آموختم؛ اولین روز کاری بنده در پست سرپرستی در مراسم حیات مرحوم حافظی برای پاسداشت زحمات وی بود ولی متأسفانه امروز در مراسم ترحیم وی حضور داریم. 

حسینی اضافه کرد: مرحوم حافظی تنها کنار تعلیم و تربیت نبود بلکه قلب آن بود؛ هدف وی به بیان دهخدا و تعبیر مرحوم، شوقستان‌سازی بود.

وی اظهار کرد: مرحوم حافظی اندیشه، توان، فکر و ایمانش در نظام تعلیم و تربیت جاری و ساری خواهد بود. بنده یک روز در افتتاح یک مدرسه کنار مرحوم بودم و علت ساخت مدارس خیریه را از وی جویا شدم که گفت دلیل اینکه این همه مدرسه ساختم این بود که بنده در مدرسه‌ای درس خواندم که خیرساز بود و تحصیل در آن مدرسه مرا به این راه وا داشت. 

حسینی بیان کرد: امیدواریم راه به اعتقاد و اعتیاد مرحوم حافظی در عرصه تعلیم و تربیت همچنان ادامه یابد و همه ما نیز برای عالی‌تر شدن درجاتش دست به دعا برمی‌داریم.

انتهای پیام/

افزودن یک دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *