سیل به مدارس خراسان شمالی ۷ میلیارد تومان خسارت زد-اموزش الکترونیکی

به گزارش خبرگزاری فارس از بجنورد عباس سعیدی ظهر امروز در نشست خبری به مناسبت فرارسیدن هفته معلم در ابتدا ضمن تشریح برنامه‌های اداره آموزش‌وپرورش استان در هفته معلم اظهار کرد: سه شنبه هفته آتی همایش یادواره شهدا برنامه‌ریزی‌شده و امسال نیز زنگ سپاس معلم در روز ۱۴ اردیبهشت و در مدارس روستاهای چهاربرج، شیرآباد، قلی، حسین‌آباد، چری و بدرانلو نواخته خواهد شد.

وی با اشاره به تقدیر از ۳۰۰ نیروی آموزش‌وپرورش استان در این هفته افزود: امین امانی به‌عنوان معلم شاخص استان، فردا در دیدار رهبر انقلاب با معلمان حاضر خواهد بود.

مدیر کل آموزش‌وپرورش استان در ادامه به بیان تعدادی آمار پرداخت و عنوان کرد: با احتساب مقطع پیش‌دبستانی، ۱۸۷ هزار و ۳۱۳  دانش‌آموز در سه هزار و ۱۹۹ آموزشگاه  و هشت هزار و ۴۶۰ کلاس درس زیر نظر آموزش‌وپرورش استان هستند که از این تعداد ۸۹ هزار نفر دختر و باقی  پسر هستند.

سعیدی خاطرنشان کرد: بیش از ۱۳ هزار استخدام فرهنگی در استان وجود دارد که در ارکان مدارس و ادارات مشغول خدمت‌رسانی به مردم هستند.

وی از آسیب دیدن ۶۷ مدرسه در جریان بارندگی‌های اخیر در استان خبر داد و افزود: بالغ‌بر ۷ میلیارد و ۴۵۰ میلیون تومان خسارت برآورد شد که این رقم را به استانداری، وزارت آموزش‌وپرورش و بنیاد مستضعفان اعلام کردیم البته حدود ۶۰ درصد مدارس ما بیمه بودند.

مدیرکل آموزش‌وپرورش خراسان شمالی تعداد افراد بازنشسته شده این اداره در سال ۹۷ را ۷۰۰ نفر  اعلام کرد و ادامه داد: مطالبات بازنشستگی این افراد حدود ۸ میلیارد تومان هزینه دارد که سعی داشتیم پیش از هفته معلم آن را پرداخت کنیم اما با توجه به خسارت‌های سیل و کاهش اعتبارات، امیدواریم تا خردادماه این رقم پرداخت شود.

سعیدی در پایان با اشاره به تغییرات مدیریتی اخیر در آموزش‌وپرورش از ادامه‌دار بودن این تغییرات خبر داد.

افزودن یک دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *