مجهزترین آزمایشگاه دامپزشکی فردیس افتتاح شد-اموزش الکترونیکی

بهزاد ضیایی، رئیس اداره تشخیص و درمان اداره کل دامپزشکی استان البرز در گفت و گو با خبرنگار فارس در البرز از افتتاح مجهزترین آزمایشگاه دامپزشکی در شهرستان فردیس خبر داد و گفت: این آزمایشگاه با بهره گیری از متخصصین دامپزشکی در رشته های باکتری شناسی، بافت شناسی، بیوشیمی و سلول مولکولی در مجتمع آزمایشگاهی فردیس و با سرمایه گذاری بخش خصوصی و به صورت مشارکتی راه اندازی شد.

رئیس اداره تشخیص و درمان اداره کل دامپزشکی استان البرز افزود: این مجموعه با مساحتی حدود 130 مترمربع و صرف هزینه ای بالغ بر یک میلیارد و 200 میلیون تومان و با امکانات و تجهیزات مدرن و بخش های مختلفی از قبیل بخش های مولکولی، میکروبی، سلولوژی، بیولوژی، هماتولوژی، پاتولوژی و باگ شناسی برای آن در نظر گرفته شده است.

ضیایی در ادامه بیان کرد: این مجموعه در بین آزمایشگاه های دامپزشکی جزو نخستین آزمایشگاه هایی است که همزمان چند متخصص پی اچ دی به عنوان مسؤول بخش ها در قسمت های مختلف آن مشغول به فعالیت هستند.

وی مطرح کرد: در حوزه نیروی انسانی از نیروهای متخصص در این حوزه استفاده می شود و حوزه های جامعه هدف کلی تر هستند و بر اساس نیاز جامعه آزمایشات روتینی که در دیگر آزمایشگاه ها انجام می شود در این مکان تا حدودی فراتر، با کیفیت بالاتر و امکان خطای کمتر صورت می گیرد.

رئیس اداره تشخیص و درمان اداره کل دامپزشکی استان البرز اذعان کرد: در این آزمایشگاه تلاش می شود بخش های مولکولی، بیماری های ویروسی، باکتریایی و قارچی در حوزه های مختلف دام های بزرگ، حیوانات خانگی، شیلات و آبزیان با هزینه های کمتر و نتایج سریع تر و مطلوب تر فعالیت کنند.

گفتنی است طرح توسعه این گونه مراکز در دست اجراست تا علاوه بر شهرستان فردیس، در شعب دیگری در استان احداث شود و به بهره برداری برسد.

انتهای پیام/م/1104/س/3

افزودن یک دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *