مسیر رودخانه دلمبر البرز با ساخت و سازها منحرف شده است-اموزش الکترونیکی

به گزارش خبرگزاری فارس از البرز، عزیزالله شهبازی استاندار البرز شامگاه جمعه  در حاشیه  بازدید از  رودخانه دلمبر در کرج در جمع خبرنگاران، اظهار داشت:با توجه به بارندگی‌های پیش رو از سال قبل اقدامات پیشگیرانه در دستور کار قرار گرفت.

استاندار البرز افزود: در حال حاضر با جمعی از مسئولان مرتبط با موضوع دفع آب‌های سطحی و ساماندهی فاضلاب بر اساس احصا وضعیت و شناسایی قبلی از نقاط بحران خیز و خطرآفرین در بارندگی‌های شدید بازدید میدانی از این محل انجام شد.

وی با بیان اینکه رودخانه دلمبر یکی از نقاطی است که آب از بالادست در مسیر آن سرازیر می‌شود، گفت: متاسفانه طی سال‌های گذشته توجهات به سمت ساخت و ساز معطوف شده و بر این اساس مسیر رودخانه منحرف شده که این امر دفع آبهای سطحی را با مشکل مواجه کرده است.

نماینده عالی دولت در استان البرز با اشاره به اینکه در خصوص آغاز سال‌های ترسالی بشارتهایی داده شده، عنوان کرد:  شهرداری کرج طی برنامه‌ریزی دقیق باید اقدامات فوری برای ساماندهی آب‌های سطحی انجام دهد.

شهبازی با بیان اینکه دیواره سازی مسیر رودخانه دلمبر از امور اساسی و اولویت دار محسوب می‌شود که باید در دستور برنامه های کوتاه مدت قرار گیرد، تصریح کرد:  در مسیر رودخانه دلمبر باید پست‌های امدادی و خدماتی با تجهیزات لازم مستقر شود تا درهنگام بروز حادثه در کمترین زمان ممکن نسبت به بازگشایی مسیر رودخانه اقدام شود.

وی  با بیان اینکه در مجموع باید اقدامات اساسی تری برای ساماندهی رودخانه‌ها و آب راه‌ها صورت گیرد چراکه با توجه به ساخت های صورت گرفته در مسیر آب‌های سطحی، احتمال حوادث در مواقع بحران افزایش می‌یابد،ادامه داد:مدیران استان البرز  باید با اطلاع رسانی و کار جهادی نسبت به رفع مشکلات اقدام کنند و با احصا نقاط حادثه خیز البرز، اقدامات پیشگیرانه را در دستور کار قرار دهند.

انتهای پیام/د/1102/ب/3

افزودن یک دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *